Kérlek részletesen és lépésről írjátok le a megoldást. Van még egy-két feladat, aki okos matekból és szívesen segít annak privibe elküldöm azt a pár feladatot.2015. jan. 4. 14:51
1/1 anonim válasza:
A test amiről szó van egy csonkakúp, mely egy hengerbe nyílik. A tölcsér térfogata, ezen két test térfogatának az összege:
Adatok:
M = 12cm, magassága a csonkakúpnak, illetve a hengernek is
R = 8cm, a csonkakúp nagyobb alapkörének a sugara
r = 1cm, a csonkakúp kisebb alapkörének, illetve a henger alapkörének a sugara
csonkakúp térfogata: (pí/3)*M*(R*R+r*r+R*r) =
= (pí/3)*12*(64+1+8)= (pí/3)*12*73 = 292*pí = 917,35 cm3
henger térfogata: pí*r*r*M = pí*1*1*12 = 12*pí = 37,7 cm3
Összesen 917,35 cm3 + 37,7 cm3 = 955,05 cm3 = 0,955 liter víz fér el benne.