(x-4)(y-5)=(x*y)-360
(x+3)(y+2)=(x*y)+228
2015. febr. 4. 07:55
1/1 anonim válasza:
xy-4y-5x+20=xy-360
xy+3y+2x+6=xy+228
5x+4y=380
2x+3y=222
y=(380-5x)/4
2x+3(380-5x)/4=222
-(7/4)x=222-285
x=36