Matek feladat! Egy munkát A és B együtt 10nap alatt, A és C együtt 8nap alatt, B és C együtt 7nap alatt végez el. Mikor végeznek?

Hány nap alatt készülnek el külön-külön? és akkor ha hárman egyszerre dolgoznak? levezetnétek nekem? sehogy sem boldogulok vele... :(

2015. febr. 1. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

10/a+10/b=1

8/a+8/c=1

7/b+7/c=1


10a+10b=ab

8a+8c=ac

7b+7c=bc


b=10a/(a-10)

c=7b/(b-7)

c=7(10a/(a-10))/(10a/((a-10)-7)


a=8c/(c-8)

a=8[7(10a/(a-10))/(10a/((a-10)-7)]/[7(10a/(a-10))/(10a/((a-10)-7)-8]


innen egyszerű, magad is megcsinálod

2015. febr. 1. 16:51
 2/4 anonim ***** válasza:
2015. febr. 1. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy hány nap alatt végeznek, azt ugye úgy kapod meg, hogy az 560-at elosztod az adott számokkal. :)
2015. febr. 1. 17:29
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget
2015. febr. 1. 18:57