Egy torony kupolával együtt 138 m magas. A kupola 102 m-rel alacsonyabb, mint a torony kupola nélkül. Milyen magas a kupola?


2014. dec. 1. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

x:torony

y:kupola

x+y=138

y+102=x-y -->2y+102=x


3y+102=138

3y=36

y=12 --> x=126

2014. dec. 1. 19:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. dec. 2. 15:31