Szimpi kérdése:

Jo napott kivanok. Segitseget kerek a haziban. Ez a feladat:Ha tudjuk hogy a+b=25 es c=18 szamisd ki:5a+5b+3c,9a+9b-9c?

2015. jan. 30. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:

5a+5b+3c = 5*(a+b)+3*c = 5*25+3*18


9a+9b-9c = 9*(a+b)-9*c = 9*25-9*18

2015. jan. 30. 12:31
 2/2 anonim válasza:

5a+5b+3c = 5*(a+b)+3*c = 5*25+3*18


9a+9b-9c = 9*(a+b)-9*c = 9*25-9*18

2015. jan. 30. 12:59