Miként tudnám megoldani a következő matematika feladatot?

[link]

2015. jan. 29. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:

2x^2 + 5y^2 + 45 - 4xy - 12 x - 6y = 0


(x^2 - 4xy + 4y^2) + (x^2 - 12x + 36) + (y^2 - 6y + 9) = 0


(x-2y)^2 + (x-6)^2 + (y-3)^2 = 0


Valós szám négyzete nem negatív, az összeg csak úgy nulla, ha minden tag nulla.


x = 2y

x = 6

y = 3

2015. jan. 29. 21:26