Egy függvény maximális meredekségét hogyan számolom ki?

f(x)=1+40x^2-15x^5

2015. jan. 29. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:

az f"(x)=0-nál lesz maximuma és minimuma


80-300x^3=0


de ennek csak minimuma lesz, ránézésre láccik

2015. jan. 29. 07:16
 2/7 anonim ***** válasza:
vagy inkább az se
2015. jan. 29. 07:17
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem a minimum és maximum a kérdés, hanem a meredekség. A deriválás az rendben van, az valóban kell hozzá, de másért: a derivált függvény mutatja az eredeti meredekségét. Ahol a deriváltnak maximuma van, ott lesz a legmeredekebb a függvény. És a derivált függvény deriváltjának (f''(x)) zérushelye adja meg a deriváltfüggvény csúcspontját.
2015. jan. 29. 07:27
 4/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM! :)))
2015. jan. 29. 07:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor itt most konkrétan hogy írom fel a táblázatot?
2015. jan. 29. 08:11
 6/7 anonim ***** válasza:

A zokos itten főtanátaja spanyorvijaszkot! :-D


f(x)=1+40x^2-15x^5

f'(x)=80x-75x^4

f"(x)=80-300x^3


nincs más hátra, ki kő számógatni a zértékeket néhány helyen, oszt csinosan elrendezve az lesz a táblázat

2015. jan. 29. 11:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért kell itt táblázatot számolni? Ahogy már leírták, az első derivált maximuma adja a függvény maximális meredekségének helyét és értékét, vagyis venni kell a második derivált zérushelyét. Az előttem szóló utolsó egyenletéből ez köbgyök(8/30), ezt behelyettesítve az első derivált egyenletébe pedig megvan a maximális meredekség is.
2015. jan. 29. 12:09