1.Egy kétjegyű szám első számjegye fele a második számjegyének.Ha az első számjegyhez 1-et,a másodikhoz 2-t adunk,és a két számot összeadjuk,akkor 60-at kapunk.Mi volt az eredeti szám?


2.Egy háromjegyű szám középső számjegye 5,az első számjegye 1-gyel nagyobb az utolsó számjegynél.Ha ezt a számot és az első és utolsó számjegy felcserélésével kapott számot összeadjuk,akkor 807-et kapunk.

Mi volt az eredeti szám?


3.Egy háromjegyű szám második számjegye 3-mal nagyobb az elsőnél,az utolsó számjegy kétszerese az elsőnek.Ha ennek a számnak az utolsó számjegyét az első helyre tesszük,akkor az eredetinél 171-gyel nagyobb számot kapunk.Mi volt az eredeti szám?



2015. jan. 28. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Első feladatot megmutatom a többit próbáld magad


Tehát van egy számod aminek az első számjegye valami a második meg a valami kétszerese


ha a valamihez hozzáadsz egyet és a két valamihez kettőt akkor az eredmény 60 lesz


Tehát a tizes számjegy helyén lesz

x+1

Az egyesek helyén meg

2x+2


és ez a szám egyenlő hatvannal


Mivel az első számjegy a tizesek helyén áll azt megszorzod 10zel

Az egyesekét meg ugye 1-el tehát

10(x+1)+2x+2 =60 rendezed az egyenletet

10x+10+2x+2=60

12x=48 /osztod mindkét oldalt 12 vel

x=4

tehát az eredeti szám

10(1x)+2x= 48 --> ez az eredeti

Ugye 3 jegyű szám esetén az első számjegyet 100 al szorzod a másodikat 10 el aztán a harmadikat egyel. Sok sikert! :)

2015. jan. 28. 23:34
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Sokat segítettél!Pont az 2.-t és a 3-mast nem tom megcsinálni,mivel elöző órán hiányoztam,és elkértem a leckét, és alig van róla fogalmam,szóval megköszönném ha abban is segítenél kicsit :)
2015. jan. 28. 23:54
 3/6 anonim ***** válasza:

2:

szám: x+1 ; 5 ; x --->100(x+1)+50+x

új szám: x ;5 ; x+1--->100x+50+x+1

ezek összege:

100x+100+50+x+100x+50+x+1=807

202x+201=807

x=3

Az eredeti szám:453 uj szám:354

453+354=807

2015. jan. 29. 09:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

3: eredeti: x ; x+3; 2x --->100x+10(x+3)+2x

uj szám: 2x ; x ; x+3 ---> 100*2x+10x+x+3

100x+10x+30+2x=200x+10x+x+3-171

112x+30=211x-168

198=99x

X=2

eredeti szám:254 új szám:425

425-171=254

2015. jan. 29. 09:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy kétjegyű szám első számjegye fele a második számjegyének.

12; 24; 36; 48

Ha az első számjegyhez 1-et,a másodikhoz 2-t adunk

24; 36, 48 és 510 ami nem jó az utolsó

két számot összeadjuk,akkor 60-at kapunk

12+24 nem egyenlő 60

24+36=60 ez jó

36+48= nem egyenlő 60.

A keresett szám a 24.

2015. jan. 29. 18:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak elnézést nem olvastam el hogy a két számot össze kell adni. Bocs még egyszer :)
2015. jan. 29. 20:10