ha igen valaki rajzolja le és tegye fel valamelyik képfeltöltő oldalra.2010. febr. 8. 20:11
1/4 anonim válasza:
Ilyen nem létezik, egy négyszöget legyen az szabályos, vagy szabálytalan, egy egyenes vonallal csak két háromszögre lehet bontani!
2/4 A kérdező kommentje:
lehet 3ra ha nemkonvex, de az a kérdés hogy így lehet-e hogy 3 egyenlő területű legyen?
2010. febr. 8. 21:08
3/4 anonim válasza:
Igen, létezik, nem teljesen arányos, de elmondom a lényegét:
A négyszög ABCD lenne, at egyenes pedig GH egyenes.
Azt a spec esetet nézzük, hogy EB=BF, ekkor DEF háromszög területe DB*EF/2=DB*(EB+BF)/2=DB*EB*2/2=DB*EB, tehát felvesszünk olyan G és H pontot, amelyre teljeseül, hogy AGE=90° és GA=2*EB, CHE=90° és CH=2*EB, tehát a két másik háromszög területe: AG*EB/2=DB*EB, a másik háromszögé CH*BF=DB*EB, azaz a három háromszög területe egyenlő.
Nem minden nemkonvex négyszöget lehet így egyenessel elvágni, de hogy még milyen esetek lehetnek, azt nem tudom.
4/4 A kérdező kommentje:
értem köszi :D
2010. febr. 9. 15:22