Van-e olyan négyszög, melyet egy egyenes vágással három egyenlő területű háromszögre lehet bontani?

ha igen valaki rajzolja le és tegye fel valamelyik képfeltöltő oldalra.
2010. febr. 8. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Ilyen nem létezik, egy négyszöget legyen az szabályos, vagy szabálytalan, egy egyenes vonallal csak két háromszögre lehet bontani!
2010. febr. 8. 20:22
 2/4 A kérdező kommentje:
lehet 3ra ha nemkonvex, de az a kérdés hogy így lehet-e hogy 3 egyenlő területű legyen?
2010. febr. 8. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Igen, létezik, nem teljesen arányos, de elmondom a lényegét:

A négyszög ABCD lenne, at egyenes pedig GH egyenes.

Azt a spec esetet nézzük, hogy EB=BF, ekkor DEF háromszög területe DB*EF/2=DB*(EB+BF)/2=DB*EB*2/2=DB*EB, tehát felvesszünk olyan G és H pontot, amelyre teljeseül, hogy AGE=90° és GA=2*EB, CHE=90° és CH=2*EB, tehát a két másik háromszög területe: AG*EB/2=DB*EB, a másik háromszögé CH*BF=DB*EB, azaz a három háromszög területe egyenlő.

Nem minden nemkonvex négyszöget lehet így egyenessel elvágni, de hogy még milyen esetek lehetnek, azt nem tudom.

2010. febr. 8. 21:42
 4/4 A kérdező kommentje:
értem köszi :D
2010. febr. 9. 15:22