2015. jan. 26. 14:49
1/2 anonim válasza:
a+b+c=1000
(a-4)/(b+4)=2/3
(b+4)/(c/3)=3/5
c=100-a-b
három egyenlet három ismeretlen:
A megoldás a=104 b=146 c=750
2/2 anonim válasza:
utolsónál egy 0 lemaradt
c=1000-a-b