Anna felbontotta az 1000-t három szám összegére úgy, hogy ha az elsőből kivonunk négyet, a másodikhoz négyet hozzáadunk, a harmadikat hárommal elosztjuk a kapott számok aránya 2 : 3 : 5 lesz. Melyik ez a három szám?

2015. jan. 26. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

a+b+c=1000

(a-4)/(b+4)=2/3

(b+4)/(c/3)=3/5

c=100-a-b

három egyenlet három ismeretlen:

A megoldás a=104 b=146 c=750

2015. jan. 26. 15:30
 2/2 anonim ***** válasza:

utolsónál egy 0 lemaradt

c=1000-a-b

2015. jan. 26. 15:52