Onodiklaudia kérdése:

Segitetek a fizika feladatomban?

Mekkora teljesitménnyel dolgozik az a daru,amely 10 db egyenként 39,6 kg tömegű cementes zsákot 10 s alatt 10 méterre emel fel függőlegesen (g=10 N/k) ?

2015. jan. 18. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A teljesítmény:


Pd

2015. jan. 18. 18:45
 2/3 anonim ***** válasza:

A teljesítmény:


P=F*v=10*396*1=3960W

2015. jan. 18. 18:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2015. jan. 18. 18:52