Segítene valaki a fizika házi feladatomban?


264. feladat --> [link]

261. feladat --> [link]



2013. máj. 27. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:

264-es feladat:

[link]

itt az E=1/4pí.... képletet használd

2013. jún. 1. 19:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy előző is írta, van egy egyenletünk a Coulomb törvény.

E=1/(4 pi epsilon_0) * (q * Q)/r^2 * 1/q


r=1 m=r^2

Q = 2* 10^(-10) C

E=1/(4 * 3.14 * 8.85*10^(-12)) * 2 ~ 18 GV/m

2013. jún. 1. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:

261,


E=F/q


F=E*q = 2*10^5 * 1.6 10^(-19) = 32* 10^-15 N


F=m*a

a=F/m = 32 fN/ 1,7* 10^(-27) = 18,8 *10^(12) = 18,8 Tm/s^2


Csak képleteket kell használni, remélem nem számoltam el sehol.

2013. jún. 1. 21:07