Számítsd ki mekkora az 590nm hullámhosszúságú sárga fény frekvenciája?
Számítsd ki a 900 MHz rezgésszámon működő mobiltelefonok elektromágneses sugárzási hullámhosszát!
2013. máj. 26. 13:51
1/2 bongolo válasza:
f = 4500 Hz → ω = 2π·f = ... számold ki
ω = 1/√(LC) → C = 1/(ω²L)
L = 2,5 mH = 2,5·10^(-3) H
C = ... számold ki
Kijön valami olyasmi, hogy valahányszor 10 a mínusz hetediken. Ez Farad mértékegységben értendő.
10^(-7) F = 01,·10^(-6) F = 0,1 µF (mikrofarad)
vagy
10^(-7) F = 100·10^(-9) F = 100 nF (nanofarad)
Periódusidő:
T = 1/f = ... számold ki
2)
λ = 590 nm = 590·10^(-9) m
λ = c/f → f = c/λ
ahol c a fénysebesség = 300000 km/s = 300·10^6 m/s
3)
f = 900 MHz = 900·10^6 Hz
ugyanazzal a képlettel megy, mint a 2)
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2013. máj. 26. 17:55