11es fizika házi: 3 kérdés lenne. Egy rezgőkörrel 4500Hz rezgésszámú rezgést kell előállítani. Mekkora kapacitású kondenzátort kell a 2,5 mH induktivitású kondenzátorhoz? Mekkora a periódus idő?


Számítsd ki mekkora az 590nm hullámhosszúságú sárga fény frekvenciája?

Számítsd ki a 900 MHz rezgésszámon működő mobiltelefonok elektromágneses sugárzási hullámhosszát!


2013. máj. 26. 13:51
 1/2 bongolo ***** válasza:

f = 4500 Hz → ω = 2π·f = ... számold ki

ω = 1/√(LC) → C = 1/(ω²L)

L = 2,5 mH = 2,5·10^(-3) H

C = ... számold ki

Kijön valami olyasmi, hogy valahányszor 10 a mínusz hetediken. Ez Farad mértékegységben értendő.

10^(-7) F = 01,·10^(-6) F = 0,1 µF (mikrofarad)

vagy

10^(-7) F = 100·10^(-9) F = 100 nF (nanofarad)


Periódusidő:

T = 1/f = ... számold ki


2)

λ = 590 nm = 590·10^(-9) m

λ = c/f → f = c/λ

ahol c a fénysebesség = 300000 km/s = 300·10^6 m/s


3)

f = 900 MHz = 900·10^6 Hz

ugyanazzal a képlettel megy, mint a 2)

2013. máj. 26. 15:25
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2013. máj. 26. 17:55