Fizika2013. máj. 26. 11:05
1/4 anonim válasza:
szerintem 20N ha nincs súrlódás
mivel a testek gyorsulása azonos lesz így a testeket gyorsító erők egyenesen arányosak a tömegükkel. A gyorsító össz-erő így a tömegek arányában fog megoszlani:
2/6=F1/F2
F1+F2=40N
F1=10
F2=30
A toló erő a két test között:
F2-F1=20N
2/4 A kérdező kommentje:
Jah ..K.sz.i. ! Ezt megtudod oldani ? :Egy auto egy távolságot 12 ora alatt tesz meg.Ha 20 km/h sebessegel gyorsabban haladt volna ,az utat 3 orával kevesebb ora alatt tette volna meg?
2013. máj. 26. 11:31
4/4 A kérdező kommentje:
Kevesebb ora alatt tette volna -e meg vagy nem? be is kell bizonyitani.
2013. máj. 26. 12:10