Visszintes asztallapra egymás mellé m=2 kg és M=6 kg tömegü téglatesteket helyezünk. A két téglatest F=40 N erővel megtoljuk. Mekkora erővel tolja egyik test a másikat?

Fizika

2013. máj. 26. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem 20N ha nincs súrlódás


mivel a testek gyorsulása azonos lesz így a testeket gyorsító erők egyenesen arányosak a tömegükkel. A gyorsító össz-erő így a tömegek arányában fog megoszlani:


2/6=F1/F2

F1+F2=40N

F1=10

F2=30

A toló erő a két test között:


F2-F1=20N

2013. máj. 26. 11:20
 2/4 A kérdező kommentje:
Jah ..K.sz.i. ! Ezt megtudod oldani ? :Egy auto egy távolságot 12 ora alatt tesz meg.Ha 20 km/h sebessegel gyorsabban haladt volna ,az utat 3 orával kevesebb ora alatt tette volna meg?
2013. máj. 26. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:
mi a kérdés?
2013. máj. 26. 11:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Kevesebb ora alatt tette volna -e meg vagy nem? be is kell bizonyitani.
2013. máj. 26. 12:10