Milyen hosszú aranyfonalat lehetne egy 1 cm3 térfogatú aranykockából készíteni, ha az aranyatomokat szorosan egymás mellé helyeznénk? Az arany sűrűsége 19.6 g/cm3.

Előre is köszönöm :))

2013. ápr. 28. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

az arany tőmege :196g, ami ~1mol, azaz db atomot tartalmaz. 1db Au atom átmérője 2,92*10^-10m.

a keresett hosszúság:6*10^23*2,92*10^-10 m= 17,52*10^22 m

2013. ápr. 28. 19:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam:17,52*10^13 m
2013. ápr. 28. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy kimaradtak adatok. Tehát helyesen:


Az arany tömege :196g, ami ~1mol, azaz 6*10^23 db atomot tartalmaz. 1db Au atom átmérője 2,92*10^-10m.

a keresett hosszúság:6*10^23*2,92*10^-10 m= 17,52*10^13 m

2013. ápr. 28. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Megint észrevettem egy hibát! Tehát:



Az arany tömege :196g, ami ~10mol, azaz 6*10^24 db atomot tartalmaz. 1db Au atom átmérője 2,92*10^-10m.

a keresett hosszúság:6*10^24*2,92*10^-10 m= 17,52*10^14 m

2013. ápr. 28. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Megint észrevettem egy hibát! Tehát:


Az arany tömege :19,6g, ami ~0,1mol, azaz 6*10^22 db atomot tartalmaz. 1db Au atom átmérője 2,92*10^-10m.

a keresett hosszúság:6*10^22*2,92*10^-10 m= 17,52*10^12 m

2013. ápr. 28. 20:14