Integrálás. Kaphatnék segítséget?


[link]


erről a feladatról lenne szó,hogyan kell megoldani?


2015. jan. 14. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A hatványozás azonosságai, az e^(-x) meg a konstansok integráljai mennek?
2015. jan. 14. 22:43
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Tagonként leosztasz e^x-el


[e^(x+1)-5*e^x+2]/e^x = e^(x+1)/e^x-5*e^x/e^x+2/e^x =


e - 5 +2*e^(-x)


Az első két tag konstans. Integrálja (e-5)*x


int 2*e^(-x) = [-2*e^(-x)]


Vagyis végeredmény


(e - 5)*x -2*e^(-x) + C

2015. jan. 14. 22:46
 3/11 A kérdező kommentje:

igen,csak az osztás után elakadtam.


Köszönöm a segítséget,már értem!

2015. jan. 14. 23:00
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]


ebben a feladatban tudnátok segíteni?

2015. jan. 14. 23:34
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha helyettesítesz e^x = y-t, akkor x = ln(y), dy/dx = 1/y, és az integrál valami ilyesmi lesz:

int(3*sqrt(2*y + 4)) = 3*sqrt(2)*int((y + 2)^(1/2)).

Ezt pedig lényegében a polinomok integrálására vonatkozó szabállyal tudod integrálni.

2015. jan. 14. 23:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Először a gyök(2*e^x+4)-ből kiemeljük a gyök(2)-t.


gyök(2)*gyök(e^x+2)


A konstansokat ki is lehet vinni az integrál elé.


3gyök(2) * INT e^x * gyök(e^x+2) dx


És most vedd észre, hogy


(e^x+2)^(3/2) deriváltja


(e^x+2)^(1/2)*e^x


Vagyis pont az, ami nekünk kell.


A végeredmény

3gyök(2) * (e^x+2)^(3/2) + C

2015. jan. 15. 00:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor én is befejezem a mechanikus megoldást:

3*sqrt(2)*int((y + 2)^(1/2)) = 3*sqrt(2) * 2/3*(y + 2)^(3/2) + C,

az y helyére e^x-et visszaírva a végeredmény:

2*sqrt(2)*(e^x + 2)^(3/2) + C.


> „(e^x+2)^(3/2) deriváltja (e^x+2)^(1/2)*e^x ”

Itt egy konstans szerintem elmaradt…

És ebből kifolyólag van itt 3-as az én 2-esem helyett (vagy csak egy másik elírás):

> „A végeredmény 3gyök(2) * (e^x+2)^(3/2) + C”

2015. jan. 15. 01:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Hoppá, igazad van.
2015. jan. 15. 08:05
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget Mindenkinek !!
2015. jan. 15. 08:37
 10/11 anonim ***** válasza:

*A 2*sqrt(2) éppen 2^(3/2), így be lehet vinni a zárójel alá, tehát a végeredmény kicsit szépíthető:

2*sqrt(2)*(e^x + 2)^(3/2) + C = (2*e^x + 4)^(3/2) + C.

(Tegnap, mikor magamnak gondoltam végig, eszembe jutott, csak mikor írtam, nagyon kába voltam.)

2015. jan. 15. 10:26
1 2