Integrálás! Első lépésben kaphatnék segítséget?


[link]



Az első lépésben kérném segítségeteket ,hogy melyik tagot melyikkel kell osztani,mert itt két x is van benne...


2014. dec. 12. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A nevező : x*x^(1/4) = x^(5/4)


Mert x=x^1 és negyedik gyök x = x^(1/4)


Ezzel kell osztani a számlálót tagonként.


(2x^2-3x+1)/ ( x^(5/4) ) =


2x^2 / ( x^(5/4) ) -3x / ( x^(5/4) ) + 1/( x^(5/4) )


2x^(3/4) - 3x^(1/4) + x^(-5/4)


Ezt kell integrálnod a polinom integrálása alapján.

2014. dec. 12. 14:17
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

ha nem kúrtam el :D

2014. dec. 12. 14:23
 3/7 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm !
2014. dec. 12. 14:23
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt jól oldottam meg ?

Konstans a nevező ...


[link]

2014. dec. 12. 14:34
 5/7 A kérdező kommentje:

Rosszat linkeltem , bocsi :D


[link]

erről lenne szó

2014. dec. 12. 14:35
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, amennyiben a /2 az egész cuccra vonatkozik, én nem csak az ln4 illetve ln3-at osztod vele szal (1/2)*(4^x/ln4) és (-5/2)*(3^x/ln3)
2014. dec. 12. 14:43
 7/7 A kérdező kommentje:
ó,akkor gondoltam,hogy az ott nem lesz jó . köszi !!
2014. dec. 12. 14:46