Az első lépésben kérném segítségeteket ,hogy melyik tagot melyikkel kell osztani,mert itt két x is van benne...
2014. dec. 12. 14:02
1/7 anonim válasza:
A nevező : x*x^(1/4) = x^(5/4)
Mert x=x^1 és negyedik gyök x = x^(1/4)
Ezzel kell osztani a számlálót tagonként.
(2x^2-3x+1)/ ( x^(5/4) ) =
2x^2 / ( x^(5/4) ) -3x / ( x^(5/4) ) + 1/( x^(5/4) )
2x^(3/4) - 3x^(1/4) + x^(-5/4)
Ezt kell integrálnod a polinom integrálása alapján.
3/7 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm !
2014. dec. 12. 14:23
6/7 anonim válasza:
igen, amennyiben a /2 az egész cuccra vonatkozik, én nem csak az ln4 illetve ln3-at osztod vele szal (1/2)*(4^x/ln4) és (-5/2)*(3^x/ln3)
7/7 A kérdező kommentje:
ó,akkor gondoltam,hogy az ott nem lesz jó . köszi !!
2014. dec. 12. 14:46