Hány tömeg%-os lesz az a 20tömeg%-os ecetsavoldat, amelynek 200g-jához 300cm3(köbcenti) vizet adunk?2015. jan. 14. 22:09
2/5 Silber válasza:
200 g oldatban van 60 g ecetsav, amely a hígítás során nem változik, így 140 g az eredeti oldószermennyiség.
Ha ezt megnöveljük 440-re, akkor az egész oldat tömege 440+60=500 g lesz, melyben 60 g az ecetsav.
%(m/m)=60/500*100=12%
3/5 anonim válasza:
200-nak 40 a 20%-a nemde? :) ---> így 8(m/m%)
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét. Azt hogy hogyan vázoljam le és a vázolás javítását is nagyon szépen köszönöm. :D :D :D :D :D :D :D :D
2015. jan. 14. 23:38
5/5 Silber válasza:
Jogos, hármast láttam a kettes helyett.