MR.Lagger kérdése:

Elakadtam a kémia házimban?

Hány tömeg%-os lesz az a 20tömeg%-os ecetsavoldat, amelynek 200g-jához 300cm3(köbcenti) vizet adunk?

2015. jan. 14. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
2015. jan. 14. 22:27
 2/5 Silber ***** válasza:

200 g oldatban van 60 g ecetsav, amely a hígítás során nem változik, így 140 g az eredeti oldószermennyiség.

Ha ezt megnöveljük 440-re, akkor az egész oldat tömege 440+60=500 g lesz, melyben 60 g az ecetsav.

%(m/m)=60/500*100=12%

2015. jan. 14. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
200-nak 40 a 20%-a nemde? :) ---> így 8(m/m%)
2015. jan. 14. 22:31
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét. Azt hogy hogyan vázoljam le és a vázolás javítását is nagyon szépen köszönöm. :D :D :D :D :D :D :D :D
2015. jan. 14. 23:38
 5/5 Silber ***** válasza:
Jogos, hármast láttam a kettes helyett.
2015. jan. 15. 00:02