13/F. Hány nátrium-és hány oxidiont tartalmaz 1,00kg nátrium-oxid? (Na2O) Előre is köszönöm! :)2012. szept. 6. 17:32
1/3 anonim válasza:
MNa2O=62g/mol
n=1000g/62 g/ mol
n=16,129 mol
Egy móljában van 2 mól Na+ , ami 2. 6.10 23 db, és1 mól O2-, ami 6.10 23 db
16,129 mólban 16,129.2.6.10 23 db Na+ és 16,129.6.10 23 db O2-van
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat!!
2012. szept. 7. 22:01
3/3 anonim válasza:
Nem ez a jó megoldás... 13/F:
F.)Hány nátrium-és hány oxidiont tartalmaz 1,00 kg nátrium-oxid?
M(Na2O)=62 g/mol, 1,00 kg=1000 g, n=1000/62=16,13 mol,
N(Na2O)=16,13*(6*10^23)=9,7*10^24 db molekula
1 mól Na2O-ban van 2 mol Na és egy mol O2.
16,13 mol Na2O-ban van 16,13 mol O2, és x mol Na...
16,13 mol Na2O-ban van 16,13 mol O2, ami 16,13*(6*10^23 )=9,67*10^24 db molekula
N(Na+)=
1 mol O2 az 9,67*10^24 db molekula
2 mol Na az x db molekula, az 1,93*10^25 db molekula