Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » EMBEREK, az hibának számít,...

EMBEREK, az hibának számít, hogyha dolgozatnál, osztás jelnek a : helyett / jelet rakok?

Figyelt kérdés
Matek,Helyesírás,Számok,Jelek

2015. jan. 14. 14:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Aki úgy nyitja a mondandóját, hogy ostobaságot beszélek/ostoba vagyok, azt biztosra veheted, hogy le fogom okostojásozni. Ha normális hangnemben közölted volna már az elején a mondandódat, talán elfogadom, hogy hülyeséget mondtam, de ha valakinek nem tetszik a stílusa, akkor védeni fogom az igazamat, akkor is, ha már én sem hiszek benne. That's how I am.


Egyébként meg attól, hogy a maradékos osztást definíció szerint csak egész számokra alkalmazhatunk, még végezhetünk bármilyen számhalmaz fölött adott pontosságig osztásokat, amiknek ebből adódóan lesz maradékuk. Nem a definíció szerinti maradékos osztás, de attól még osztás - maradékkal. Kis terminológiai buktató. És ilyenből kismilliót végeznek már általános iskolákban is, ÉS lehet engem tanítottak furcsán félre, de én még sosem láttam olyat, hogy ilyen fajta "pontatlan osztást" törtvonallal jelölnek. Soha. 13 év közoktatásban eltöltött időm alatt egyszer sem, pedig legalább 6 különböző matektanárral volt ezalatt dolgom. Szóval mondhatod, hogy a két jel teljesen megegyezik, és ugyanazt jelenti, és lehet, hogy papíron ez így is van, de személyes tapasztalatom szerint az alkalmazásukra vonatkozóan vannak széles körben elterjedt szokások, és mondjuk úgy amolyan íratlan etikett. Ugyanolyan szokás, mint ahogy pl nem nagyon szokás egy tört számláló/nevezőjébe tizedes tört alakban írni számokat. Vagy-vagy, de nem szokás kombinálni. Lehet, semmi nem tiltja meg, de nem szokás.

2015. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Feladom.

Mondom, engem nem nagyon érdekel, hogy ki vagy és milyen mesékben hiszel, csak hogy a kérdezőt ne vezesd félre, az pedig most már nem fog megtörténni, mert mindenki tud olvasni.

2015. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, nem akartam háborút indítani ebből :D
2015. jan. 16. 01:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!