Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » EMBEREK, az hibának számít,...

EMBEREK, az hibának számít, hogyha dolgozatnál, osztás jelnek a : helyett / jelet rakok?

Figyelt kérdés
Matek,Helyesírás,Számok,Jelek

2015. jan. 14. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
normálisabb helyeken nem
2015. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem. De a te tanárodnak hiba-e, azt nem tudom.
2015. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem, bár megemlíteném, hogy a : jel a maradékos osztást hivatott jelölni, míg a / a "törést". Alapvetően máshogy végzed a kettőt, és a maradékos osztásnál van, hogy nem pontos az eredmény, mert pl 5 tizedesjegyig kiszámoltad, de még van maradék, és nem számolod tovább. A törésnél viszont mindig megtartjuk a valódi értékeket.


De alapvetően nem igazán probléma, ha felcseréled a kettőt :D

2015. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó válasz nettó ostobaság. A : és a / pontosan ugyanazt jelenti.
2015. jan. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha találkoztál már olyan módszerekkel/feladatokkal, ahol egy osztás maradékával is dolgozunk, akkor nem mondanád, hogy hülyeség, amit mondok. Maradékos osztásnál sosem használod a / jelölést.
2015. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sok mindennel találkoztam, és még diplomám is van róla. Úgyhogy hidd el nekem, hogy a két jel ugyanaz, és egyik sem a maradékos osztás. Gyanítom, hogy több maradékos osztást csináltam már, mint te. Lehet, hogy létezik valami speciális felhasználási kör, ahol belső megállapodás szerint így jelölik, de a matematikai standardban és az iskolában semmiképpen.
2015. jan. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyezzünk meg abban, hogy te sem tudsz mindent.


A kérdezőnek meg annyit mondok, amíg nem jöttem el egyetemre, tökéletesen mindegy volt, melyik jelölést használtam. Bár azért azt megjegyezném, hogy papíron nem szokás a / jelet így leírni, hanem a törtvonal inkább a használatos (Nem tudom arra gondoltál-e ezalatt), de mielőtt még egy okostojás kötekedni szeretne, ez csak esztétika kérdése.

2015. jan. 15. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igazad van: tényleg nem tudok mindent.

Ezt speciel igen.

Nem nagyon tudnék meglenni a maradékos osztás rendszeres használata nélkül, tehát tévesen feltételezted, hogy nem ismerem.

Nekem mindegy, miben hiszel, egyedi jelölésekben vagy a fogtündérben, mert azt sem tudom, ki vagy, csak ne vezesd félre a kérdezőt meg a többi olvasót.

Ahogy mondtam, lehet, hogy vannak szűk körű megállapodások, valamelyik tanárod bevezette ezt a jelölést a saját kurzusán a saját kényelmére, ez abban a körben ok, de általában a matematikai irodalomban és különösen az iskolai matematikában NINCS ilyen különbségtétel, mindkét osztásjel az osztás jele. Nem is lehetne másképp, mert a kettőspont arányt is kifejez, amint a törtvonal is, és az egyértelműséget és ellentmondásmentességet, ami a matematikában alapvető, úgy lehet megőrizni, ha mind a kettőnek ugyanaz a jelentése, és egyformán fejezik ki az osztást, ami az aránnyal eredményében azonos. Szép is lenne, ha mondjuk a 2:3 mást jelentene arányként és osztásként, mert az utóbbi esetben te eldöntöd, hogy hány tizedesjegyig kell kiszámolni.


De ami teljesen nyilvánvalóvá teszi, hogy ehhez te nem értesz kettőnk közül, és hogy valóban ostobaságot beszélsz, hogy szemmel láthatóan nem is érted, mi az a maradékos osztás. A maradékos osztás a diszkrét matematikában szerepel, ahol csak egész számok vannak, és attól maradékos, hogy PONTOSAN NULLA tizedesjegyig végzed el az osztást, mindig, nem pedig "pl 5 tizedesjegyig", ahogy te írtad. Ha 5 tizedesig számolsz ki valamit, és abbahagyod, az nem maradékos osztás, hanem félig elvégzett osztás, ami után szabályosan kerekíthetsz 4 tizedesjegyre (mert ahhoz tudod a következő számjegyet).

Súlyos fogalmi zavar van a fejedben a maradékos osztást illetően, és ezt nem kéne terjeszteni, amíg meg nem érted, hogy mi az.

A maradékos osztásnál fogalmilag csak az egész szám határáig végezzük el az osztást. Ha továbbmentél, az már nem maradékos, legfeljebb pontatlan, esetleg kerekített lehet.

Örülök, hogy jársz egyetemre (ha nem a bölcsészkarra vagy a jogra, akkor azért érdemes ennek utánanézned), de egyelőre még nekem van magasabb végzettségem matematikából. Viszont nyugodtan okostojásozzál le mindenkit, aki rámutat, ha zöldséget beszélsz.

Szép napot!

2015. jan. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ok->OK, bocsi, még reggel van.
2015. jan. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tom Benko ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem, és nem si szabad annak venni. Legfeljebb a tanár érdeklődhet, hogy miért cserélted fel.
2015. jan. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!