Feltételes valószínűség, valaki segít megoldani?


Egy pakli magyar kártyából 2 lapot húzunk visszatevéssel, majd egy szabályos pénzérmét annyiszor feldobunk ahány pirosat húztunk:


a, Mi a val., hogy nem dobunk fejet? Ez kijött: 49/64 = 0,7656 .


b, Feltéve, hogy dobtunk fejet, mi a valószínűsége annak, hogy pontosan 2 pirosat húztunk? Ez az ami nem, 0,2 kellene legyen az eredmény elvileg.


Ugye: Együttes bekövetkezés val. / Feltétel val. -vel kéne megoldani gondolom, de azzal nekem nem jön ki.


Feltétel val.: 1-0,7656 = 0,2344

Együttes bekövetkezés: 0,0625 * 0.25 = 1/64


Ezekkel behelyettesítve: 0.0667 kapok, mit csinálok rosszul?



2015. jan. 14. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézzük meg az összes lehetséges lefutást.


1. Nem húzunk pirosat

2. Húzunk egy pirosat és Fejet dobunk

3. Húzunk egy pirosat és Írást dobunk

4. Húzunk két pirosat és FF-t dobunk

5. Húzunk két pirosat és FI/IF-t dobunk

6. Húzunk két pirosat és II-t dobunk


A hat eset együtt teljes eseményteret alkot.


Első kérdésre a válasz

P(1)+P(3)+P(6)


3/4*3/4+2*1/4*3/4*(1/2)+1/4*1/4*(1/4) = 49/64


Annak a valószínűsége, hogy dobunk fejet 1-49/64 = 15/64

Ez a P(2)+P(4)+P(5)


Nekünk a P(4)+P(5) / [P(2)+P(4)+P(5)] -et kell kiszámolni.


P(4)+P(5) az együttes bekövetkezés vagyis, amikor két pirosat húzunk és van közte fej.


P(2)= 2*1/4*3/4*(1/2) = 3/16

P(4)+P(5)= 15/64 - P(2) = 15/64 - 3/16 = 3/64



[3/64] / [15/64] = 3/15 = 1/5 = 0,2



Az együttes bekövetkezést számoljuk ki rendesen is.

P(4)+P(5)=

1/4*1/4*(1/4) + 1/4*1/4*1/2 = 1/64 + 1/32 = 3/64


Te ott rontod el, hogy nem 1/16*1/4, hanem 1/16*[1/4+1/2]

2015. jan. 14. 14:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 14. 14:32