Hogyan számoljam ki R_L_C körnél?


Azt szeretném megtudni hogy hogy kell kiszámolni R_L_C körnél:

Ie; IR; IC; IL

Z; Xc; Xl; R


1kHz-nál és 10kHz-nál


A válaszokat előre is köszi.



2015. jan. 10. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Kondenzátor esetén az impedancia:

( bár ez wikipediáról összeszdhető )

Z = 1 / j*omega*C


Tekercs esetén:

Z = j*omega*L


Ellenállás esetén:

Z = R


Omega értéke (körfrekvenia) így számítható az f ( frekvencia) értékből:


omega = 2 * pi * f


A te esetedben ez 2 * 3.14 * 10 000 = 62 800 (rad/s)


X ( reaktancia ) a Z ( impedancia vagy vált.áramú ellenállás ) képzetes része. A kondenzátornak és tekercsnek csak képzetes impedanciája van, az ellenállásnak csak rezisztív ( valós ) impedanciája.


Z = R + jX

2015. jan. 10. 17:27
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi


De a j az mi?

Nem tudok rájönni

2015. jan. 11. 07:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs azt elfelejtettem írni hogy párhuzamos kapcsolásrol van szo
2015. jan. 11. 07:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Na ezt nem fogom megválaszolni. Annyira lusta vagy, hogy még a párhuzamos kapcsolásnak sem nézel utána.


j az az imaginárius egység ( i ) elektrós változata, mert a kis "i" a váltakozó áram jele itt...

2015. jan. 11. 14:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz a választ
2015. jan. 12. 07:53