Kémia számítás! Segítség! Hogy számoljam?


7. Hány cm3 0,105 mólos koncentrációjú alanin és lizin törzsoldatra van szükségünk ha 100 cm3 1 mg/ml

koncentrációjú standard oldatot kell készítenünk az adott aminosavakból (Mr(alanin) = 89,09 g/mol és

Mr(lizin) = 146,19 g/mol)? (10 pont)

Ilyet nem tanitottak nekem ,de a zh-ba lesz ilyen kerdes ,segitseg:(



2014. okt. 17. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

V=100 cm^3=0,1 dm^3

ct.=1 mg/ml=1g/l

---------

m=V*ct.=0,1g

89,09*x+146,19*(0,105-x)=0,1

Asszem így van, de ha hülyeség jön ki, írj és komolyan rászánom magam.

2014. okt. 17. 20:12
 2/2 A kérdező kommentje:
meglett a megoldas ,koszonom szepen!!!! :):)
2014. okt. 18. 14:24