7. Hány cm3 0,105 mólos koncentrációjú alanin és lizin törzsoldatra van szükségünk ha 100 cm3 1 mg/ml
koncentrációjú standard oldatot kell készítenünk az adott aminosavakból (Mr(alanin) = 89,09 g/mol és
Mr(lizin) = 146,19 g/mol)? (10 pont)
Ilyet nem tanitottak nekem ,de a zh-ba lesz ilyen kerdes ,segitseg:(
2014. okt. 17. 19:42
1/2 anonim válasza:
V=100 cm^3=0,1 dm^3
ct.=1 mg/ml=1g/l
---------
m=V*ct.=0,1g
89,09*x+146,19*(0,105-x)=0,1
Asszem így van, de ha hülyeség jön ki, írj és komolyan rászánom magam.
2/2 A kérdező kommentje:
meglett a megoldas ,koszonom szepen!!!! :):)
2014. okt. 18. 14:24