Egy csoportban a nők és a férfiak számának aránya 10:11. Mennyi a csoport tagjainak átlagéletkora, ha a nők átlagéletkora 34 év, a férfiaké 32?
Nem a megoldásra vagyok kíváncsi, a gondolat menete érdekelne
2014. nov. 21. 18:26
1/2 vurugya béla válasza:
A fiúk száma 10x, a lányok 11x. Legyen N a nők életkorának összege, F a férfiaké.
A nők átlagéletkora: S/(10x)=34, azaz S=340x
A fiúk átlagéletkora: F/(11x)=32, azaz F=352x
A csoport átlagéletkora: (S+F)/21x,
azaz (340x+352x)/(21x)=692/21=32,95 év.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. nov. 21. 19:16