Valaki segítene? Hogy számoljam ki?


Egy csoportban a nők és a férfiak számának aránya 10:11. Mennyi a csoport tagjainak átlagéletkora, ha a nők átlagéletkora 34 év, a férfiaké 32?


Nem a megoldásra vagyok kíváncsi, a gondolat menete érdekelne


2014. nov. 21. 18:26
 1/2 vurugya béla ***** válasza:

A fiúk száma 10x, a lányok 11x. Legyen N a nők életkorának összege, F a férfiaké.

A nők átlagéletkora: S/(10x)=34, azaz S=340x

A fiúk átlagéletkora: F/(11x)=32, azaz F=352x

A csoport átlagéletkora: (S+F)/21x,

azaz (340x+352x)/(21x)=692/21=32,95 év.

2014. nov. 21. 18:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. nov. 21. 19:16