Deriválási feladat. Miért marad ott az ln3, ha deriváltja 0?


[link]



Talán a feladat hibás,és azért marad ott az ln3 ?

Kaphatnék segítséget ?


2015. jan. 10. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd át az alapvető deriválási szabályokat. Találsz egy olyat, hogy konstans kiemelhető a deriválásoperátor elé.


Vagyis (d/dx)[a*f(x)]=a*(d/dx)[f(x)], ahol a tetsz. komplex szám.


Jelen esetben a=ln3

2015. jan. 10. 15:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Bizony, ahogy az első mondja.

Egy konkrét példával én is szolgálnék:

f(x)=6*x^2

Akkor f'(x)=2*6*x=12*x

Ugyez fordítva:

f(x)=x^2*6

f'(x)=2*x*6=12*x

2015. jan. 10. 15:37
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! :)
2015. jan. 10. 15:41