FIZIKAZSENIK! SÜRGŐS! Valaki segítene ennek a feladatnak a megoldásában?

A 95 cm magas asztalról véletlenül lepöcköltünk egy gombfocijátékost.Mekkora sebességgel hagyta el az asztalt, ha a padlón mérve 70 cm-re az asztal szélétől ért földet? Milyen a sebessége közvetlenül a becsapódás előtt?

2015. jan. 8. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A tankönyvet a vízszintes hajítás résznél kell kinyitni.
2015. jan. 8. 16:58
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,megtanultam a képletet,csak nem tudom alkalmazni,azt tudom, csak a feladat lépéseire lettem volna kíváncsi..
2015. jan. 8. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

I. kiszámolod mennyi ideig tartott az esés.

Itt kezdetlen függőleges kezdősebesség nincs, ezért sima szabadeséssel kell számolni.

95cm-t esett.


s=g/2*t^2


s=95cm (ÁT KELL VÁLTANI MÉTERBE!) és g megvan t-t kell kiszámolni.


Mellesleg ki kell számolni a sebességet is.

v(f) = g*t


Ez lesz a kérdezett sebesség függőleges komponense.


II. Megvan a t.

Vízszintesen nem hat a testre erő, ezért ebbe az irányba egyenes vonalú egyenletes sebességgel mozog.

Mekkora a v(v)=? (vízszintes komponens, amivel lelöktük az azstlarül.)


s = v(v)*t

Most s=70cm (ÁT KELL VÁLTANI MÉTERBE!)


v(v) = s/t


Ez a válasz az első kérdésre.


Másrészt a becsapódási sebesség a v(v) és v(f) VEKTOROK vektoriális összege.

Mivel a kettő merőleges egymásra, ezért az eredőt Pithagorasz-tétellel lehet kiszámolni:


v = gyök ( v(v)^2 + v(f)^2)

2015. jan. 8. 17:11
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,sokat segítettél! :)))
2015. jan. 8. 18:15