Nem tudom megoldani, tesóm házi feladatát. Megoldaná valaki, mert még ma kellene neki? www.kepfeltoltes.hu/150107/IMG_20150107_145306_www.kepfeltol tes.hu_. Jpg www.kepfeltoltes.hu/view/150107/IMG_20150107_145323_www.kepf eltoltes.hu_. Jpg


2015. jan. 7. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
linkelj normálisan
2015. jan. 7. 15:14
 2/8 A kérdező kommentje:

1:

www.kepfeltoltes.hu/150107/IMG_20150107_145306_www.kepfeltol tes.hu_. Jpg

2015. jan. 7. 15:16
 3/8 A kérdező kommentje:

2.

www.kepfeltoltes.hu/view/150107/IMG_20150107_145323_www.kepf eltoltes.hu_. Jpg

2015. jan. 7. 15:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Még mindig nem nyert…


1. [link]

2. [link]

2015. jan. 7. 15:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, nem nagyon értek az ilyesmihez, segítenél megoldani?
2015. jan. 7. 15:40
 6/8 anonim ***** válasza:

1)

D = b^2 - 4ac

Ha D>0 : 2 megoldás (x1 és x2 különböző)

Ha D=0 : 1 megoldás (x1=x2, azaz 1 megoldás)

Ha D<0 : 0 megoldás


D = 13^2 - 4 * 2 * 12 = 169 - 96 = 73 > 0 ==> 2 megoldása van.


2)

ax^2 + bx + c = a(x - x1)(x - x2)


2X^2 - 7X + 3


[7 +- gyök(49-24)]\4

x1=3 x2=1/2


2X^2 - 7X + 3 = 2(x-3)(x-1/2)


A másikat ugyanígy kell


3)

A 2)-ben használt módszert alkalmazva átírod szorzattá és azt egyszerűsíted, ha lehet.


X^2-9X+14=(X-7)(X-2)

2X^2-2X-4=2(X-2)(X+1)


Egyszerűsítésekkel a tört: [X-7] / [2(X+1)]


Többit ugyanígy.


4)

Behelyettesíted a 2 számot a 2)-ben alkalmazott képletbe ( (x - x1)(x - x2) ) és kiszámolod.


5, 8

Tehát x1=5 x2=8. ==> (x - 5)(x - 8)

Az egyenlet: X^2 -13X + 40

2015. jan. 8. 01:56
 7/8 anonim ***** válasza:

5) Új ismeretlenek bevezetésével kell megoldani:

Elsőnél: y legyen egynelő x^2

Így az egyenelet: 4y^2 - 17y + 4 = 0


Ezt megoldod, majd visszaírod X-re. (y1-nek és y2-nek a gyökét vonod, mivel az y egynelő x^2, így 4 megoldást fogsz kapni. Ha az egyik y negatív vagy nulla, akkor nem kezeljük megoldásnak, mivel y=x^2 és az x^2 mindig pozitív.)


Másodiknál: y legyen egynelő x^3

Így az egyenelet: y^2 + 2y - 8 = 0


6) hasonló az ötöshöz, csak mást is beletettek.

y legyen egynelő (x+2)^2

2015. jan. 8. 02:07
 8/8 anonim ***** válasza:

6) kiegészítő:

y1 = -1 lesz

y2 = -5 lesz


y1)

(x+2)^2 = -1

x^2 + 4x + 4 = -1

x^2 + 4x + 5 = 0


y2)

(x+2)^2 = -5

x^2 + 4x + 4 = -5

x^2 + 4x + 9 = 0


Tehát még azt a 2 másodfokút is meg kell oldanod a megoldóképlettel. Igen, ez már faszásg.

2015. jan. 8. 02:12