Egy 13 lépcsőfokos lépcsőn hányféle képpen lehet felmenni, ha egyszerre csak egyet, vagy kettőt léphetünk?


2015. jan. 6. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első fokra 1 féleképpen, a következőre már 2 féleképpen, mert vagy az előzőről, vagy egyből 2-t lépsz. A 3.-ra vagy 3 db 1-es lépés vagy, 1 db 2-es lépés és 1 db 1-es lépés, ez összesen 3. A következő fokokra az előzőek függvényében juthatunk el. Vegyük észre, hogy minden lépcsőfokra az azt megelőző és az az előtti lehetőségek összegeként. Vagyis: 1,2,3,2+3=5,5+3=8 stb stb

Rekurzívan adódik a 13. Ezek a Fibonacci számok

2015. jan. 6. 21:52
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát 377 féle képpen? Vagy félre értettem volna?
2015. jan. 6. 22:03
 3/4 anonim ***** válasza:

elsőre 1, másodikra 1, utána 2,3,5,8,13,21,34,55,89,144,233


véletlenül a 14.-re nézted

2015. jan. 6. 23:10
 4/4 anonim ***** válasza:
én hibám, az első válaszomnál végül rosszul írtam, és egy db 1-est kihagytam, így ez bezavart, ezért jött ki 14. :) de amúgy jó a megoldás
2015. jan. 6. 23:11