Mi a sebesség, út, és Galilei képlet? (Fizika)


2015. jan. 6. 21:48
 1/1 Izabella2002 válasza:

Szia :) A SEBESSEG AZ A FIZIKAI MENNYISEG AMELY EGYENLO A MEGTETT UT ES AZ UT MEGTETELEHEZ SZUKSEGES IDO HANYADOSAVAL ( ARANYAVAL ) A keplete : V=D/T ( vagyis a V a sebesseg a D a megtett ut es a T az ut megtetelehez szukseges ido ) Ezt ugy szamitjuk ki hogya D-t elosztjuk a T-vel ( mert a tortvonal osztast jelent ) es megjapjuk a sebesseget :)


PL : Egy auto kolozsvar es varad kozotti tavolsagot megteszi 2,5 ora alatt . Nagy varad es Kolozsvar kozotti tavolsag 150 km . Szamitsuk ki az auto sebesseget km/oraban es m/secundumban ! A MEGOLDAS : T=2.5 ORA es D= 150 km V=? V=T/D=150/2.5=60 km/h ( T :D =150:2=60 KM/H MERT A TORTVONAL OSZTAS !!! ) V=60 KM/H 60KM/H=60.000/3600=600/36=16.6 M/S Remelem erted hogy a / jel a szam utan tulajdonkeppen tortvonalat jelent ami a szam alatt van . PL : 6/2 = 6 _ - 2 2

2015. jan. 24. 13:19