Miért lesz deriválás után ennyi a q2?


MR=derivateTR/derivateQ


TR= p*Q


miért eny q_2 lesz ?



[link]


2015. jan. 6. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:

TR = p*Q1 = (100-q1-q2)*q1 = 100*q1 - q1^2 - q2*q1


Ha ezt q1 szerint parciálisan deriváljuk, akkor

MR1 = 100 - 2*q1 - q2


100-2q1 gondolom tiszta.

-q2*q1 deriváltja -q2, mert q2 konstansnak számít a parciális deriválásnál.

2015. jan. 6. 15:12
 2/7 anonim ***** válasza:

Jobban mondva nem is TR-t írjuk fel, hanem TR1-et = p*Q1

És azt deriváljuk Q1 szerint.

2015. jan. 6. 15:13
 3/7 A kérdező kommentje:
ez így világos,csak azt nem értem,h ebben a képletben hol jelenik meg,h q1 szerint kell deriválni...
2015. jan. 6. 15:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Ott, hogy itt 2 termelő van. Az egyik q1-et termel, a másik q2-t.


Az 1. termelő a q1-et tudja megválasztani.

A q2 számára adottság. És ez a lényeg.


Az 1. termelőre vonatkozó bevétel TR1=p*Q1

Ezt nem tudod más szerint deriválni, mint q1 mert az az egyetlen változó.

2015. jan. 6. 15:56
 5/7 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm... viszont egy másik feladatot szintén megnéztem ,és itt nem értem,hogy miért q1=q1 ?



[link]

2015. jan. 6. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel mindkettő ugyanazon függvény szerint optimalizál, ezért LOGIKUS, hogy mindkettő résztvevőnek ugyanarra az eredményre kell jutnia.

Emiatt optimum csak úgy állhat elő, hogy q1=q2.



Ezt azért használjuk fel, mert úgy könnyebben kijön az eredmény.


Igazából NINCS SZÜKSÉG erre a feltételezésre.


q1 = 7 - q2/2

q2 = 7 - q1/2


Egyenletrendszert kell megoldani.


2q1 = 7-q2

q2 = 14-2q1 beírva a másikba


14-2q1 = 7 - q1/2


7 = 1,5q1

q1 = 14/3


Visszahelyettesaítve q2=14/3.

2015. jan. 6. 16:19
 7/7 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm a segítséget !
2015. jan. 6. 16:58