Deriválás - valaki levezetné?

[link]
2014. dec. 14. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értem. Ott van levezetve.


Innét kezdve csak az lehetne a kérdésed, hogy „A levezetésnek ezt és ezt a lépését nem értem. Valaki elmagyarázná?”


Szóval melyik részét nem érted a levezetésnek?


(Mondjuk most egy pár óráig sajnos nem leszek itt, de addig is lehet, hogy tud majd valaki segíteni. Nem ígérem, hogy én leszek az.)

2014. dec. 14. 15:43
 2/3 A kérdező kommentje:
miért van megszorozva kettővel? ...és miért van megszorozva koszinusszal? :O
2014. dec. 14. 21:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert összetett függvényt deriváltunk.


Nézzük az első tagot. Legyen f(x) = ln(x), és g(x) = 2*x + 1. Ekkor ln(2*x + 1) = f(g(x)). Ennek a deriváltjáról pedig remélem elmagyarázták, hogy f'(g(x))*g'(x). Az f'(g(x))-et ezek szerint érted, az lesz 1/(2*x + 1), a 2-es szorzó mögötte pedig a 2*x + 1 deriváltja.


A második tagnál hasonló a helyzet, itt a g(x) szerepét a sin(x) veszi át.

2014. dec. 14. 21:39