Deriválás - segítene valaki?


Feladat: számítsuk ki a függvény differenciahányadosfüggvényeit.


[link]


egy kicsit részletesebb magyarázat?

Előre is nagy köszönet! :)


2014. dec. 7. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
f/g típusú, ennek a deriváltja (f'*g-f*g')/(g^2)
2014. dec. 7. 23:04
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ennyivel nem lehet letudni :/

A megoldás ez lenne: [link]

Valaki eltudná magyarázni, mi is történik itt?

2014. dec. 8. 01:50
 3/7 anonim ***** válasza:
hát pedig ő is ugyan azt csinálja amit írtam.
2014. dec. 8. 02:19
 4/7 Csicsky ***** válasza:
100%

f₁(x) = sin(x) – xcos(x), f₂(x) = sinh(x) – xcosh(x)


Az f₁(x)' = df₁(x)/dx és hasonlóan: f₂(x)' = df₂(x)/dx


f₁(x)' = df₁(x)/dx = d[sin(x) – xcos(x)]/dx = [sin(x) – xcos(x)]' = cos(x) – (cos(x) + xsin(x)) = xsinx


f₂(x)' = df₂(x)/dx = d[sinh(x) – xcosh(x)]/dx = [sinh(x) – xcosh(x)]' = cosh(x) – (cosh(x) – xsinh(x)) = –xsinx

2014. dec. 8. 09:10
 5/7 A kérdező kommentje:

Nemértem :(

"Az f₁(x)' = df₁(x)/dx és hasonlóan: f₂(x)' = df₂(x)/dx "

Ez pontosan mit is takar?

2014. dec. 9. 23:01
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

egy jelölés

2014. dec. 10. 13:50
 7/7 tatyesz ***** válasza:

Egyre jobban bonyolítjátok szegénynek.


tört függvény deriváltja: lásd első hozzászóló.


a felső rész deriváltja: ( sinx – x cosx)' = cosx - (cosx+x*(-sinx))= cosx - cosx + x sinx = x sinx


az alsó rész deriváltja: ( sinhx – x coshx )' = coshx - (coshx + x sinhx ) = cosh x - coshx - x sinhx = -x sinhx


és akkor a tört deriváltja: felső rész: x sinx * (sinhx – x coshx) - (sinx – x cosx) * -(x sinhx)


és alsó rész: ( sinhx – x coshx )^2 (négyzeten)

2014. dec. 10. 13:50