Az alábbi fügvényz hogyan tudom deriválni?


(x^x^(1/x))'=?

Suliban kaptuk a feladatot, és nem bírok rájönni



2014. dec. 3. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
2014. dec. 3. 10:10
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben az x=e^ln(x) azonossagot kell hasznald.

Pl, ha a fuggvenyed siman x^x lenne akkor azt csinalod, hogy:

x^x=e^ln(x^x)=e^(x*ln(x))

Es mikor ezt derivalod, akkor azt kapod, hogy

(x^x)'=(e^(x*ln(x)))'=e^(x*ln(x))*(x*ln(x))'=e^(x*ln(x))*(ln(x)+1)

A te feladatoban egy picit nehezebb, mert itt ketszer is kell hasznald ezt az atalakitast. Ha nem sikerul, irjal nyugodtan

2014. dec. 3. 10:57