(x^x^(1/x))'=?
Suliban kaptuk a feladatot, és nem bírok rájönni
2014. dec. 3. 09:38
2/2 anonim válasza:
Ilyen esetekben az x=e^ln(x) azonossagot kell hasznald.
Pl, ha a fuggvenyed siman x^x lenne akkor azt csinalod, hogy:
x^x=e^ln(x^x)=e^(x*ln(x))
Es mikor ezt derivalod, akkor azt kapod, hogy
(x^x)'=(e^(x*ln(x)))'=e^(x*ln(x))*(x*ln(x))'=e^(x*ln(x))*(ln(x)+1)
A te feladatoban egy picit nehezebb, mert itt ketszer is kell hasznald ezt az atalakitast. Ha nem sikerul, irjal nyugodtan