X és y is függ t-től.

(2*x'*y')+(x*y")

Ez egyenlő valahogy (1/r)*(d/dt)*((x^2)*y')

Megköszönném ha valaki elmagyarázni, illetve azt, ha ez az egész egyenlő 0-val abból hogyan következik hogy x^2*y'=állandó



2014. dec. 24. 17:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Y"= 0
2014. dec. 24. 17:31
 2/4 anonim ***** válasza:

hát az (x^2)*y' deriváltja az 2xy'+x^2y"

aszondod, hogy r(2x'y'+xy") = 2xy'+x^2y" ?

2014. dec. 24. 18:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocs, az az r az x
2014. dec. 24. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:

nahát akkó van két diffegyenleted


x^2y'=c -> y'=c/x^2; y"=-2c/x^3

meg az előző, most nem látom, várjá!

x(2x'y'+x*y")=2xy'+x^2y"


be kő helyettesíteni, oszt valami kigyün!

2014. dec. 24. 18:37