Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha megépítem az alábbi szikrat...

Ha megépítem az alábbi szikratávírót, hogyan tudom szabályozni, hogy melyik AM-sávon adjon, illetve hogyan tudnék hozzá összerakni egy egyszerű vevőkészüléket, hogy ne csak AM-rádión lehessen hallgatni a jeleket?

Figyelt kérdés

Fogok egy fadeszkát, beleverek egy 100-as szöget, a szöget 100-szor körbetekerem rézdróttal, a rézdrótos szeget sorba kötöm egy 9V-os elemmel és egy nyomógombbal.


A szeg mellé beverek a deszkába egy hajlékony, mágnesezhető fémlapkát, úgy, hogy a teteje a szög fölé hajoljon, de ne érjen hozzá.


Amikor megnyomom a gombot, az elektromágnesként működő szeg magához húzz a fémlapot és szikrázik, egy közeli AM-sávra állított rádióban zörej hallatszik.


Hogyan lehet növelni a hatósugarat, konkrét AM-sávra hangolni az adókészüléket, és összerakni egy egyszerű vevőkészüléket?



2014. nov. 11. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez egy szélessávú adó...

Zavar mindent - közel és távol.

2014. nov. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!