Deriválás - ez így jó, vagy hülyeség?


Szóval nem tudom hogy a két megoldás közül melyik a jó, vagy egyáltalán jó-e bármelyik :/


[link]


2014. dec. 15. 01:01
 1/1 anonim ***** válasza:

A második a jó megoldás. Deriváláskor mindig szorozni kell a belső függvény deriváltjával is, tehát:


(ln(cos(x)))'=1/cos(x)* (cos(x))'= 1/cos(x) * (- sin(x)) * x' = 1/cos(x) * (- sin(x)) * 1


Nyilván az x' részt már nem szoktuk írni, mert az evidens, hogy 1, de legalább látszik, hogy ez így megy :)

2014. dec. 15. 01:49