A(-2;3)
B(2;9)
2015. jan. 2. 19:25
1/1 anonim válasza:
Adott P1(x1,y1) és P2(x2,y2) ponton átmenő egyenes egyenlete: (y2-y1)(x-x1)=(x2-x1)(y-y1)
Tehát az A(-2,3) és B(2,9) pontok esetén:
(9-3)(x-(-2))=(2-(-2))(y-3)
6x+12=4y-12
6x+24=4y
3x+12=2y