2 adott ponton áthaladó egyenes egyenlete?


A(-2;3)

B(2;9)



2015. jan. 2. 19:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Adott P1(x1,y1) és P2(x2,y2) ponton átmenő egyenes egyenlete: (y2-y1)(x-x1)=(x2-x1)(y-y1)

Tehát az A(-2,3) és B(2,9) pontok esetén:

(9-3)(x-(-2))=(2-(-2))(y-3)

6x+12=4y-12

6x+24=4y

3x+12=2y

2015. jan. 2. 19:48