A(1;3) B(3;7)
Egyenlet : (y-y1)(x2-x1)=(x-x1)(y2-y1)
(y-3)(3-1)=(x-1)(7-3)
(y-3) × 2 = (x-1) × 4
..Hogyan tovább?
2014. szept. 3. 17:05
1/4 anonim válasza:
Milyen eredményt szeretnél kapni? Legyen mondjuk A*x + B*y = C alakban:
2*(y-3) = 4*(x-1)
2y-6 = 4x-4
-4x + 2y = 2
2/4 A kérdező kommentje:
Az zavart meg, hogy nem volt C pont, tehát nem tudtam, hogy mivel használjam.
Segítenél még ezekkel a koordinátákkal felírta a szakasz felező merőleges egyenletét?
Köszönöm a segítséged.
2014. szept. 3. 17:16
3/4 anonim válasza:
Szakaszfelezőt úgy kapsz, ha a felezőpontból indítasz egy 1/m meredekségű egyenest, ahol m az előző egyenes meredeksége.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült.
2014. szept. 3. 20:42