Két ponton átmenő egyenes egyenlete, hogyan? (bővebben lent)


A(1;3) B(3;7)


Egyenlet : (y-y1)(x2-x1)=(x-x1)(y2-y1)

(y-3)(3-1)=(x-1)(7-3)

(y-3) × 2 = (x-1) × 4


..Hogyan tovább?


2014. szept. 3. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen eredményt szeretnél kapni? Legyen mondjuk A*x + B*y = C alakban:


2*(y-3) = 4*(x-1)

2y-6 = 4x-4

-4x + 2y = 2

2014. szept. 3. 17:09
 2/4 A kérdező kommentje:

Az zavart meg, hogy nem volt C pont, tehát nem tudtam, hogy mivel használjam.


Segítenél még ezekkel a koordinátákkal felírta a szakasz felező merőleges egyenletét?


Köszönöm a segítséged.

2014. szept. 3. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Szakaszfelezőt úgy kapsz, ha a felezőpontból indítasz egy 1/m meredekségű egyenest, ahol m az előző egyenes meredeksége.
2014. szept. 3. 18:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült.
2014. szept. 3. 20:42