Hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat?


Írdfel az A(3;–2)és B(7;4) pontokra illeszkedő egyenes egyenletét!

Írd fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely illeszkedik a P(–4 ; 2) pontra és merőleges a 2x–5y=10 egyenesre!



2014. ápr. 22. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Írd fel az A(3; –2) és B(7; 4) pontokra illeszkedő egyenes egyenletét!


Irányvektor: v'(7-3, 4-(-2))=(4; 6) --> v(2; 3)


Normálvektor: n(3; -2)


3x - 2y = 3*3 - 2*(-2)


3x - 2y = 13

2014. ápr. 22. 13:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Írd fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely illeszkedik a P(–4; 2) pontra és merőleges a 2x–5y=10 egyenesre!


2x–5y=10 --> n(2; -5)


A keresett egyenes normálvektora: n'(5; 2)

Fixpont: P(–4; 2)


5x + 2y = 5*(-4) + 2*2


5x + 2y = -21

2014. ápr. 22. 13:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2014. ápr. 22. 13:47