Írdfel az A(3;–2)és B(7;4) pontokra illeszkedő egyenes egyenletét!
Írd fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely illeszkedik a P(–4 ; 2) pontra és merőleges a 2x–5y=10 egyenesre!
2014. ápr. 22. 13:25
1/3 anonim válasza:
Írd fel az A(3; –2) és B(7; 4) pontokra illeszkedő egyenes egyenletét!
Irányvektor: v'(7-3, 4-(-2))=(4; 6) --> v(2; 3)
Normálvektor: n(3; -2)
3x - 2y = 3*3 - 2*(-2)
3x - 2y = 13
2/3 anonim válasza:
Írd fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely illeszkedik a P(–4; 2) pontra és merőleges a 2x–5y=10 egyenesre!
2x–5y=10 --> n(2; -5)
A keresett egyenes normálvektora: n'(5; 2)
Fixpont: P(–4; 2)
5x + 2y = 5*(-4) + 2*2
5x + 2y = -21
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2014. ápr. 22. 13:47