Meg tudnátok ezeket a feladatokat oldani nekem? (matek)


1. Egy derékszögű háromszög 8 cm-es átfogóját a hozzá tartozó magasság 1:3 arányú részekre bontja. Mekkorák a háromszög befogói és szögei?


2. Egy trapéz párhuzamos oldalai 2 cm és 6 cm, a szárak hossza 4 cm és 5 cm. Mekkorák a kiegészítő háromszög oldalai? Milyen arányban osztják egymást a trapéz átlói?


2014. ápr. 7. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

1/

Egy derékszögű háromszög 8 cm-es átfogóját a hozzá tartozó magasság 1:3 arányú részekre bontja. Mekkorák a háromszög befogói és szögei?


8 = x+3x = 4x --> x = 2

p = 2

q = 6


m = gyök(2*6) = 3,46


a = gyök(12+4) = 4 cm

b = gyök(12+36) = 6,93 cm


sinα = a/c = 4/8 --> α = 30°

β = 90° - α = 60°

γ = 90°

2014. ápr. 7. 16:10
 2/3 anonim ***** válasza:

2/

[link]

2014. ápr. 7. 18:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. ápr. 9. 20:56