1. Egy derékszögű háromszög 8 cm-es átfogóját a hozzá tartozó magasság 1:3 arányú részekre bontja. Mekkorák a háromszög befogói és szögei?
2. Egy trapéz párhuzamos oldalai 2 cm és 6 cm, a szárak hossza 4 cm és 5 cm. Mekkorák a kiegészítő háromszög oldalai? Milyen arányban osztják egymást a trapéz átlói?
2014. ápr. 7. 15:28
1/3 anonim válasza:
1/
Egy derékszögű háromszög 8 cm-es átfogóját a hozzá tartozó magasság 1:3 arányú részekre bontja. Mekkorák a háromszög befogói és szögei?
8 = x+3x = 4x --> x = 2
p = 2
q = 6
m = gyök(2*6) = 3,46
a = gyök(12+4) = 4 cm
b = gyök(12+36) = 6,93 cm
sinα = a/c = 4/8 --> α = 30°
β = 90° - α = 60°
γ = 90°
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. ápr. 9. 20:56