z1 = 3/2 , z2 = 2-i, z3 = 2+i2014. dec. 29. 21:07
1/2 anonim válasza:
Legyen z=a+b*i
z^2 = a^2 + 2*a*b*i -b^2
konjugált z = a-b*i
|z|^2 = a^2 + b^2
[a^2 + 2*a*b*i - b^2] + 4* [a-b*i] = a^2 + b^2 + 6 /-a^2
2*a*b*i - b^2 + 4a - 4*b*i = b^2 + 6
[2b(a-2)]*i = 2b^2-4a+6
Ez csak akkor lehet igaz, ha mindkét oldalon 0 szerepel.
2b(a-2)=0 és
2b^2-4a+6 = 0
I. Ha b=0, akkor a=3/2 z=3/2.
II. Ha b nem 0, akkor a=2.
2b^2 = 2
b^2 = 1
b=+-1
z1=2-i
z2=2+i
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy leírtad, nagy segítség volt!! :)
2014. dec. 30. 08:18