A feladat: z^2 + 4 (konjugált z) = |z|^2 + 6. hogy jönnek ki ezek a megoldások?

z1 = 3/2 , z2 = 2-i, z3 = 2+i
2014. dec. 29. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen z=a+b*i


z^2 = a^2 + 2*a*b*i -b^2

konjugált z = a-b*i

|z|^2 = a^2 + b^2


[a^2 + 2*a*b*i - b^2] + 4* [a-b*i] = a^2 + b^2 + 6 /-a^2


2*a*b*i - b^2 + 4a - 4*b*i = b^2 + 6


[2b(a-2)]*i = 2b^2-4a+6


Ez csak akkor lehet igaz, ha mindkét oldalon 0 szerepel.


2b(a-2)=0 és

2b^2-4a+6 = 0


I. Ha b=0, akkor a=3/2 z=3/2.


II. Ha b nem 0, akkor a=2.

2b^2 = 2

b^2 = 1


b=+-1


z1=2-i

z2=2+i

2014. dec. 29. 21:15
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy leírtad, nagy segítség volt!! :)
2014. dec. 30. 08:18