Tudnátok segíteni a matekban? Köszi.


x-1/2

_____ = x-1/3

3 _____

4



2014. dec. 16. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor ezt most még egyszer.


HASZNÁLJ ZÁRÓJELEKET!!!

2014. dec. 16. 15:20
 2/7 anonim ***** válasza:
szorozz be 4-gyel aztán 3-mal és egy sima egyenleted lesz ha jól értelmezem az ábrádat :D értelmeszerűen a műveletek mindkét oldalra vonatkoznak utána kivonsz mindkét oldalról egy X-et és az első oldalon eltűnik a másik oldalról meg a negatív számot átviszed az első oldalra
2014. dec. 16. 15:27
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszi 2. valaszolo, sokat segitettel.

1. valaszolo te viszont semmit

2014. dec. 17. 18:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Ember... Talán annyival megtisztelhetnéd a lehetséges segítőket, hogy olyan állapotban írod ki a feladatot, hogy az egyértelmű legyen... A 2. válaszoló erre a feladatra válaszolt:


(x-1/2)/3/4=x-1/3


De így is lehetett érteni:


(x-1/2)/(3/4)=x/1/3 vagy


(x-1*2)/(3/4)=(x-1)/3


Ezeknek mind-mind más a megoldása. Csak hogy tudd...

2014. dec. 17. 20:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Az ilyen segítőkre nemtartok igényt. Koszi.
2014. dec. 18. 18:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor máshogy fogalmazok; ideírsz egy "valamit", én abból megpróbálom kihámozni, hogy vajon az eredeti feladat mi lehetett, és nagyon kicsi esély van arra, hogy a feladott feladatot találom ki. Megoldom, kapsz rá egy megoldást, ami valószínűleg nem lesz helyes, lévén nem tudom, hogy mi lehetett az eredeti, és az órán derül ki, hogy ne jó, ekkor két lehetőség adódik:


-nagy nehezen megérted azt a gondolatmenetet, amit én felvázoltam, te kapsz egy másikat, ráadásul más lesz a megoldás és megzavarodsz


-köpködsz rám, hogy miért vertelek át, esetleg a tudásomat is kétségbe vonod.


Szóval, mielőtt ilyeneket írnál, gondolkozz el egy kicsit; biztos nem véletlenül írtam.

2014. dec. 19. 11:58
 7/7 A kérdező kommentje:

Csak szólok, hogy miután kiírtam a kérdést sikerult megoldanom, úgyhogy ezek a lehetőségek nem élnek.

Ha nemtudom megoldani a példámat, akk nem kell. Ennyi.

2014. dec. 19. 14:56