Directionerforever kérdése:

Valaki tud segíteni matekban (másodfokú egyenletes szöveges feladatok)?


1.) Egy rendezvényszervező cég egy alkalommal az eladott jegyekből 384000 Ft bevételt ért el. Egy másik alkalommal, amikor a jegyeket 3000Ft-tal drágábban árulta, ugyan 4 db jeggyel kevesebbet adott el, de a bevétele így 420000Ft volt. Mennyi jegyet adtak el az egyes alkalmakkal és milyen egységáron?


2.) Az egymástól 300 km távolságra lévő A és B városból egyszerre indul egymással szembe egy-egy vonat. Az a vonat, amelyik A-ból indult a két vonat találkozása után 3 órával ér B-be, a másik pedig a találkozás után 1 óra 20 perccel ér A-ba. Mekkora a vonatok sebessége?



2014. nov. 20. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
csak végeredmény kell vagy levezetés is?
2014. nov. 20. 19:44
 2/9 anonim ***** válasza:

1.) ez egy kétismeretlenes egyenletrendszer:

p*x=384000

(p+3000)*(x-4)=420000

(p az ár, x a mennyiség)

2.-ból: px+3000x-4p-12000=420000

1.-ből: p=384000/x

behelyettesítés:

384000 + 3000x - 1536000/x - 12000=420000

3000x - 1536000/x=48000

osszunk le mindent 1000-rel, hogy jobban nézzen ki:

3x - 1536/x = 48

szorzás x-szel:

3x(négyzet) - 48x - 1536 = 0

x=48 +- gyök(2304 + 18432) = 48 +- 144 = 32 (negatív nem lehet)

___________________________ __________

6 6

x = 32

p= 12000

2014. nov. 20. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:
na a perjelek jól elcsúsztak, remélem azért sejted hol kéne lenniük
2014. nov. 20. 20:02
 4/9 anonim ***** válasza:
második esetben pedig 15000 a jegy ára, és 28-at adnak el
2014. nov. 20. 20:03
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonoooom :)) esetleg tudsz segíteni a 2.-ban is? ;)
2014. nov. 20. 20:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Mennyire sürgős? talán holnap meg tudom csinálni, mára már leállt az agyam :) előbb próbáltam, de belezavarodtam. szóval ha holnap délig jó, megpróbálhatom
2014. nov. 20. 21:11
 7/9 A kérdező kommentje:
annyira nm fontos :) emiatt ne gyotord magad :D
2014. nov. 20. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem nagy gyötrődés, szeretem az ilyen feladatokat :)
2014. nov. 20. 21:58
 9/9 anonim ***** válasza:

A 2. kérdésnél a v=s/t képletet használtam. Az 1 óra 20 perc=80 perc; 60 perc=1 óra, 20 perc=1/3 óra. Az összesen 4/3 óra. AB távolság 300 km, a sebességet pedig a fenti képlettel számoltam ki: 1. 300 km/3 h(az óra rövidítése)=100 km/h; 2. 300 km/4/3 h=300*3/4=225 km/h(Törtet törttel úgy osztunk, hogy az osztó reciprokával szorzunk).


Tehát a vonatok sebessége 100 km/h és 225 km/h.

2016. jún. 20. 22:12