Nagyon fontos lenne, eredményt kaptam(7,96s) csak nem vagyok biztos a számìtás levezetésében.2014. nov. 19. 19:07
1/1 anonim válasza:
Mivel egyenletes körmozgásról van szó, használhatod a classic képletet:
s = v*t
t = s/v; ahol s a kör kerülete, t a periódusidő
t = (2*r*Pi)/v = 0,126 s
f = 1/t = 7,96 1/s