Nagyon fontos lenne, eredményt kaptam(7,96s) csak nem vagyok biztos a számìtás levezetésében.

2014. nov. 19. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel egyenletes körmozgásról van szó, használhatod a classic képletet:


s = v*t


t = s/v; ahol s a kör kerülete, t a periódusidő


t = (2*r*Pi)/v = 0,126 s


f = 1/t = 7,96 1/s

2014. nov. 19. 19:21