Nyolcadikos matekban segítene valaki?


Hálás lennék, ha valaki megoldaná őket és lefényképezné.


[link]


megy érte a zöld kéz.


2014. nov. 18. 20:44
 1/1 anonim válasza:

b*(a-2)=ba-2b


(3a-1)(a+2)=3a^2-a+6a-2=3a^2+5a-2


7x+21xy=7x(1+3y)


x(3-x)+x^2+2=5 (beszorzok x-el meg levonok 2-őt)

3x-x^2+x^2=3

3x=3

x=1


4x+2 stb (beszorzok 7-tel)

4x+2-126=35x

31x=-124

x=-4


Legyen a szám x.

0,8x+10,5=1,5x (levonok 0,8x-et és törtalakban számoltam így beszoroztam még 10-zel)

105=7x

x=15

2014. nov. 18. 21:35