Mik a megoldások? Már egy fél órája szenvedek vele de nem tudom megoldani.

ctg[pí/3*cos(2pí*x)=gyök3.....Mik a megoldások x-re?

2014. dec. 15. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Először ctg()=gyök(3) egyenletet kell megoldanunk; ennek pí/6+k*pí-nél lesz megoldása (k tetszőleges egész). Ebből ezt az egyenletet kapjuk:


(pí/3)*cos(2pí*x)=pí/6+k*pí


Osztunk pí/3-mal:


cos(2pí*x)=1/2+k*3


Mivel cos(x) függvény értékkészlete a [-1;1] intervallum,, ezért a jobb oldalnak ebbe az intervallumba kell esnie:


-1<=1/2+3*k<=1 /-1/2


-3/2<=3*k<=1/2 /:3


-1/2<=k<=1/6


Mivel k egész, ezért ez k=0 esetén lesz csak igaz. Ezért k=0-ra kell az egyenletet megoldanunk:


cos(2pí*x)=1/2+0*k=1/2


Azt hiszem, hogy ennek megoldása már menni fog.

2014. dec. 15. 18:49
 2/3 A kérdező kommentje:
Addig eljutottam,hogy cos(2pí aakármi = pí/6*k....illetve még osztottam is....köszönöm a választ...megpróbálom a továnniakat értelmezni
2014. dec. 15. 18:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm...megértettem :D
2014. dec. 15. 18:55