ctg[pí/3*cos(2pí*x)=gyök3.....Mik a megoldások x-re?2014. dec. 15. 18:42
1/3 anonim válasza:
Először ctg()=gyök(3) egyenletet kell megoldanunk; ennek pí/6+k*pí-nél lesz megoldása (k tetszőleges egész). Ebből ezt az egyenletet kapjuk:
(pí/3)*cos(2pí*x)=pí/6+k*pí
Osztunk pí/3-mal:
cos(2pí*x)=1/2+k*3
Mivel cos(x) függvény értékkészlete a [-1;1] intervallum,, ezért a jobb oldalnak ebbe az intervallumba kell esnie:
-1<=1/2+3*k<=1 /-1/2
-3/2<=3*k<=1/2 /:3
-1/2<=k<=1/6
Mivel k egész, ezért ez k=0 esetén lesz csak igaz. Ezért k=0-ra kell az egyenletet megoldanunk:
cos(2pí*x)=1/2+0*k=1/2
Azt hiszem, hogy ennek megoldása már menni fog.
2/3 A kérdező kommentje:
Addig eljutottam,hogy cos(2pí aakármi = pí/6*k....illetve még osztottam is....köszönöm a választ...megpróbálom a továnniakat értelmezni
2014. dec. 15. 18:51
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm...megértettem :D
2014. dec. 15. 18:55