Matek! Valaki elmagyaráza nekem feladatokkal a nevezetes szorzatokat?

9.osztály....

2014. dec. 13. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
2014. dec. 13. 12:35
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi csak az nincs ott amit keresek.
2014. dec. 13. 13:23
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Pl.: Mennyi 18^2? Gondoljunk arra, hogy 18=20-2, így 18^2=(20-2)^2. Erre egy nevezetes szorzat, konkrétan az (a+b)^2=a^2+b^2+2ab alkalmazható, ha a=20, b=-2. 20^2=(2*10)^2=2^2*10^2, ezeket illik azért tudni 9.-ben, így 20^2=400. (-2)^2=4, 2*20*(-2)=-80, ezek fejben már simán mennek. Innen már csak összeadni kell: 400+4+(-80)=324. Így elmondva sok, de kis gyakorlással fejben pikkpakk megy.
2014. dec. 14. 10:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok köszi nagyából értem :)
2014. dec. 14. 11:00