Segítség a matek házimhoz? A szorzatokat írd összegalakba, majd vond össze az egynemű tagokat: a (a+b) -b (a+b) ;3 (x+y) -% (x-y) ;x (x+y) -y (x-y) ;2m (m-2n) +n (4m+n) ; -3x (x-2y) +2x (2x (2x-y) ;x (x2+x) -3x (x-x2) ;2 (a2+ab) -a (a-b)


2013. nov. 25. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

1, (a+b)(a-b)=a^2-b^2

2, az a % jel 5-ös akar lenni? Ha igen, akkor 3x+3y-5x+5y=8y-2x=2(4y-x)

3, x^2+xy-xy+y^2=x^2+y^2

4, 2m^2-4mn+4mn+n^2=2m^2+n^2

5, -3x^2+6xy+8x^3-4x^2y=x^2(8x-3)-2xy(2x-3y)

6, x^3+x^2-3x^2+3x^3=4x^3-2x^2=2x^2(2x-1)

7, 2a^2+2ab-a^2+ab=a^2+3ab=a(a+3b)

2013. nov. 26. 07:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! :-)
2013. nov. 28. 13:12