[link]
2014. dec. 10. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:

f(x)>=0, mert két négyzet szorzata.


Maximuma nincs, mert mindkét tag a végtelenbe tart.

A 0-t felveszi, ha az egyik tényező 0, ez az abszolút minimuma.

2014. dec. 10. 17:40
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké. De itt le kell vezetni valahogyan deriválással. Csak nem tudom, hogyan.
2014. dec. 10. 17:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Ehhez még nem kell deriválni:

[link]

Minden négyzeten van, nem lehet negatív, minimuma látszik a feladatból. Az intervallum miatt a maximum is tudható.

2014. dec. 10. 17:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha teljes függvényvizsgálat kell, egy hasonlót tudok mutatni:

[link]

2014. dec. 10. 18:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha deriválni kell, akkor deriváljunk.

A szorzatfüggvény deriváltja alapján:


f'(x) = 2(x-1)*(x+2)^2 + (x-1)^2 * 2(x+2) = 2(x-1)(x+2)[x+2 + x-1] = 2(x-1)(x+2)(2x+1)


A szélsőérték szükséges, de nem elégséges feltétele, hogy

f'(x)=0 legyen.

x=1, x=-2, x=-1/2 a lehetséges szélsőértékek.

Illetve mivel csak egy zárt intervallumon van értelmezve, így a két szélső pontot is hozzá kell venni.


Ezen az 5 helyen kiszámolod a függvény értékeit, ahol a legkisebb ott van abszolút minimum, ahol a legnagyobb ott van abszolút maximum.

2014. dec. 10. 18:36
 6/7 A kérdező kommentje:
Itt van egy másik hasonló feladat. Valahogy így kell megoldani.
2014. dec. 10. 19:22
 7/7 A kérdező kommentje:
2014. dec. 10. 19:22